BUDOKAIDO KYOKUSHIN ADAY HAKEM KURSU & TERFİ SINAVI – BURSA

Türkiye Wushu Federasyonu Budokaido Kyokushin branşı faaliyet programında yer alan aday hakem kursu 19-20 Ağustos 2017 tarihinde AHMET HAMDİ TANPINAR İ.Ö.O. YILDIRIM – BURSA adresinde yapılacaktır.

HAKEM EĞİTİM KURSLARINA KATILACAKLARDA ARANAN ŞARTLAR
1. TC Vatandaşı olmak.
2. 18 yaşından küçük, 55 yaşından büyük olmamak.
3. En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Milli sporcularda, 1. Dan ve üstü Dan derecesine sahip olanlarda tahsil şartı aranmaz).
4. Spor Genel Müdürlüğü ve İlgili federasyonların Ceza kurulları tarafından 1 defada 3 ay veya daha fazla yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezalarıyla cezalandırılmamış olmak.
5. Daha önce Budokaido ya da başka bir spor dalında hakem, sporcu veya başka bir görevde iken bir defadan altı ay veya daha fazla süreli hak mahrumiyeti veya yarışmalardan men cezası almamış olmak.
6. Ortopedik sakatlığı bulunan hakem adayları, hakemlik kurslarına katılabilir, yalnız yazılı ve sözlü sınava alınırlar.
7. Branşındaki kulüplerin yönetim kurullarında yönetici, antrenör, sporcu ve İl Temsilcisi olanlar hakem kurslarına katılabilirler, ancak bu görevlerini muhafaza ettikleri sürece hakemlik yapamazlar.
8. Düzenlenen hakem kursu sınavlarında başarılı olmak.
9. Federasyonumuzun Ceza talimatına göre Ceza Kurullarınca haklarında altı aydan fazla veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl, yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası almamış olmak.
BUDOKAIDO KYOKUSHIN ADAY HAKEM KURSU İÇİN İSTENİLEN EVRAKLAR

1- Bilgisayar ortamında doldurulmuş fotoğraflı Bilgi formu ve dilekçe
2- Savcılıktan alının sabıka kaydı
3- İl Spor Müdürlüklerinden alınan sporcu ceza kaydı
4- 4 vesikalık fotoğraf
5- Lise mezuniyet belgesi fotokopisi. (Milli sporcu ve 1. Dan olanlardan mezuniyet şartı aranmaz)
6- Nüfus cüzdanı fotokopisi
7- Budokaido lisansı fotokopisi (2017 yılı vizeli)
8- Garanti Bankası Ankara / Anafartalar cd. Şubesi 711 / 6299022 nolu Wushu Federasyonu Hesabına yatan; Budokaido Aday Hakem kursu ve kimlik kartı için 150 TL para dekont’unun aslı.
9- 1 adet plastik şeffaf mavi dosya
HAKEM TERFİ SINAVI İÇİN İSTENİLEN BELGELER :
1-Bilgisayar ortamında doldurulmuş fotoğraflı Bilgi formu ve dilekçe. 2- Mevcut Hakem belgesinin fotokopisi 3- Savcılıktan alının sabıka kaydı 4- İl Spor Müdürlüklerinden alınan sporcu ceza kaydı 5- Nüfus Cüzdanı fotokopisi 6- 2017 yılı vizeli Budokaido lisansı fotokopisi 7- İki adet vesikalık fotoğraf 8- Terfi ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu (Aday hakemlikten Bölge hakemliğine terfi ücreti 200 TL / Bölge hakemliğinden Ulusal hakemliğe terfi ücreti 250 TL) 8- Aday hakemlikte bir yıllık bekleme süresini tamamlayanlar Bölge hakemliğine terfi edebilecektir. 9- Bölge hakemliğinde iki yıllık bekleme süresini tamamlayanlar Ulusal hakemliğe terfi edebilecektir. 10- Bir adet şeffaf plastik mavi dosya. NOT : 19 Ağustos 2017 Cumartesi günü katılımcılar kayıt için 08.00 – 10.00 saatleri arasında Bursa Yıldırım İlçesi Ahmet Hamdi Tanpınar İ.Ö.O. dersliğinde hazır olacaklardır. Saat 10.00’a kadar kayıtlar devam edecek olup, Hakem Eğitim Kursu, Terfi Semineri ve Oyun Kuralları dersi saat 11.00’da başlayacaktır. Katılımcılar dosyalarını eksiksiz bir şekilde kayıt esnasında kurs yetkilisine teslim edeceklerdir. Eksik evrakı olanların dosyaları kabul edilmeyecektir. KURS VE TERFİ SINAVI İÇİN YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER:
-Budokaido Kyokushin Gi ve Kyu/Dan derecenize uygun kemer. -Eşofman ve eğitim için spor ayakkabısı. -Seminer içerisindeki teorik çalışmalar için kalem ve not defteri.

BUDOKAIDO KYOKUSHIN ADAY HAKEM KURSU VE TERFİ SINAVI EĞİTMENLERİ
S ADI SOYADI GÖREVİ HAKEM DERECESİ
1FEYYAZ KAYACI MERKEZ HAKEM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın